zastavka

10. Ječmeniště - Jelení farma

ncislo_1 ncislo_2 ncislo_3 ncislo_4 ncislo_5 ncislo_6 ncislo_7 ncislo_8 ncislo_9 ncislo_10 ncislo_11 ncislo_12 ncislo_13

 

Obec Ječmeniště

Obec Ječmeniště vznikla v roce 1787 na pozemcích opuštěného dvora na panství zrušeného Louckého kláštera. Založilo ji 24 německých kolonistů ze Strachotic.

Zajímavé je pojmenování Ječmeniště, které vzniklo jako překlad německého Gerstenfeld (Gerste = německy ječmen). Ves ovšem nedostala jméno podle této obilniny, ale podle inženýra jménem von Gersten, který v těchto místech po zrušení Louckého kláštera dělil pozemky.

Penzion Jelení farma Ječmeniště

Penzion Jelení farma Ječmeniště se nachází na samém pomezí českorakouské hranice, ve známé viniční trati Ječmeniště, odkud pochází vína těch nejlepších kvalit.

Celková kapacita ubytování je 44 lůžek. Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem, umyvadlem a záchodem, dále je k dispozici televize, fén a ručník.

V celé budově je možnost připojení na internet pomocí Wi-fi.

Restaurace se nachází v nově zrekonstruované části našeho penzionu, její kapacita je 100 míst. Za pěkného počasí je možné posedět na letní terase před restaurací, která nabízí dalších 30 míst. V blízkosti letního posezení je dětské hřiště.